Latviski‎ > ‎

Biogrāfija

Ru  En
Romāns Faļkenšteins
ir komponists, aranžētājs un mūzikas producents no Rīgas.

Izglītība. Absolvējot Ludmilas Pekeles privātstudiju klavierspēlē, Romāns iestājās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas  sitaminstrumentu nodaļā un pēc četru gadu studēšanas pie pedagoga Vigo Račevska saņēma bakalaura grādu. Paralēli pilnveidoja bungu komplekta spēles meistarību (pie Tāļa Gžibovska) un apguva perkusijas ("Afroambient" studijā pie Nila Īles). Klasiskās kompozīcijas un instrumentācijas zināšanas ir iegūtas, studējot pie komponista  Romualda Kalsona.

Kinomūzika. Romāns Faļkenšteins ir 68 Kannu kinofestivāla dalībnieks (2015). Īsfilma „Sapņa spēks” (rež. Daniels Joffe) tika prezentēta kategorijā „Short Film Corner”.   

2015 gadā Romāns tika nominēts SABAM Award For Best Young Сomposer.         

Romāns ir Londonas kinokomponistu konkursa ”Waterloo Festival 2014 Short Film Score Composition Competition” uzvarētājs un kinokomponistu konkursa Oticons Faculty International Film Music Competition” trešās vietas ieguvējs. Ka arī vairāku īsfilmu saundtreku autors.

 2017. gadā Romāns piedālījās festivālā KINOTAVR. īsfilma "Mana māte sieviete" ("Мать моя женщина", rež. Anastasija Safronova) tika iekļauta īsfilmu konkursa programmā.

Daiļrade. Romāns agri sāka komponēt, bet pirmie panākumi parādijās kad grupa „The Case” ar viņa dziesmām ieņēma augstas vietas Rīgas radiostaciju jauniešu topos.

Vairākas reizes Romāna kompozīcijas skanēja Eirovīzijas konkursa Latvijas nacionālas atlases pusfinālā un finālā, turklāt dziesma "Time Goes" 2009. gadā saņēma trešo vietu žūrijas vērtējumā. Skaņdarbi simfoniskajam orķestrim tika atskaņoti Jāzepa Vītola festivālā Gaujienā un citās latvijas pilsētās.

2011. gadā Romāns ir noaranžējis Gustavo koncertprogrammu „Pilsētas Portāls”. Koncerti notika aprīlī un novembrī rīgas kinoteatrī "Splendid Palace". 2011. gada decembrī tika ierakstīts un iznāca albums ar tādu pašu nosaukumu.

Sadarbība. Kā komponists un aranžētajs Romāns Faļkenšteins ir sadarbojies ar tādiem māksliniekiem ka Gustavo, Lauris Reiniks, Monta Martinsone, Zuarrgs & „Livingstoni”, „Camillas”, Ketta, Aivo, stīgu kvartets „Fantastic Four”, diriģenti Mārtiņš Bergs, Kaspars  Adamsons un Kārlis Kundrāts, pianisti Liene Circene, Viktorija Mogiļevska,  Rihards Plešanovs u.c.

Intervija LTV 7 13.11.2015Comments